הסיבות להעברת מפעלים

קו

 

העברת מפעלים היא עבודה סבוכה ומורכבת הנעשית ע"י אנשי מקצוע ועצם המעבר יכול להיות מסיבות שונות. כאשר יש מפעלים המתרחבים או המצטמצמים בהתאם לתפוקת העבודה אשר משתנה עם הזמן או מיזוג מספר מפעלים שונים ביחד, ולכן יש צורך לעבור מקום או להיערך מחדש. סיבה נוספת היא המיקום, מפעלים עוזבים את אזור המרכז לטובת אזורים זולים יותר שעלות השכירות ועלות הארנונה היא זולה יחסית לאזורי הדרום והצפון. כמו כן, כשבאים לבצע את ההעברה יש צורך לקחת חברה אשר מתמחה בהעברת מפעלים מסוגים שונים, אמינה ומקצוענית. חברה אשר בעלת הציוד המתאים לבצע סוג כזה של עבודה וידע מקצועי נרחב על מנת לדעת איך ומה לעשות מבחינת הבנת העבודה, גם כאשר דברים לא צפויים צצים בדרך.

 

תחילת העבודה צריך לבוא לידי ביטוי בתכנון והבהרת המהלכים, שכן עבודה מסודרת ומתוכננת היא הכרחית בסוג עבודה בהיקף שכזה. תחילה צריכים להבין מה עושים ומתי, סדר עדיפות יכול לשפר את יעילות העבודה וכך לא לבזבז זמן מיותר בעתיד. איסוף הציוד בהעברת מפעלים נכונה צריך להיות ביתר קפידה, מדובר במכונות יקרות ומורכבות אשר כל פגיעה בהם יכולה להשפיע על המפעל הן מבחינה כספית והן מבחינת בטיחותית של העובד המשתמש בהן. כמובן, שעקב כובד וגודל המכונות, נדרש על המעביר להיות בעל ציוד שיכול להכיל ולהוביל אותן ליעדן החדש.

 

צריך לזכור כי כל זמן שהמפעל אינו עובד, הוא לא מייצר סחורה והוא גם אינו יכול לספק אותה ללקוחות. דבר שמשפיע בקשר ישיר על רווחי המפעל מול ההוצאות הקיימות שאינן משתנות, אלא להפך, עולות עקב המעבר. עבודה מסודרת ויעילה תתרום לקצב עבודה מהיר, תוך דביקות בלוח הזמנים. במצב כזה בעל המפעל יכול להיערך מבעוד מועד לתקופה זו עם כל השיקולים המתאימים לו.

  סמי טרילר 150 טון 2

 

 

העברת מפעלים עקב מיזוגים

 

בנוסף, אנו נתקלים גם במיזוגי חברות, אשר הפכו להיות דבר שבשגרה והתדירות של התופעה רק עולה. הסיבה למיזוגים מסוג זה הם לטובת חיסכון בתשלום על המיקום ובעלות התחזוקה. פארי עלות הנדל"ן הם גדולים מאזור לאזור ואין ספק שכאשר מדובר במפעל היושב על שטח גדול, ההוצאה היא גדולה, וניתן להוזיל אותה על ידי העתקת מפעלים לאזורים שהקרקע בהם היא זולה יותר. דבר אשר משפיע על החיסכון ולכן יש משאבים גדולים יותר ואפשרות להשקיע ולפתח את פנים המפעל והתוצרת שלו לטובת העסקים ולטובת העובדים במפעל. כאמור, הטווחים הם משמעותיים לכאן ולכאן וכמובן שצריכים לקחת בחשבון גם את טובת העובד וסביבת מגוריו. לפעמים עדיף לדאוג להסעת העובדים למיקום החדש ועדיין זה יהיה משתלם יותר עבור בעליו של המפעל.

 

גם במשרדים קיימת תופעה דומה כשל העברת מפעלים, משרדים בעלי תחומים זהים או תחומים משלימים זה את זה מתאחדים לכדי גוף אחד וכך עלות התחזוקה יורדת. כאשר מבצעים את המיזוג הזה חשוב לשים לב כי סידור והתאמת המקום יהיה נח לכל הגופים. הצרכים של כל אחד הם שונים והקצאת המקום בהתאם לגודל הדרוש הוא הכריח ומאפשר סביבת עבודה יעילה ובטוחה. דבר המשפיע גם על איכות העבודה וגם את עלותה בסופו של דבר.

  

עותמאן חסן ובניו בע”מ  

עבודות מנוף, העברת מפעלים, משאיות מנוף, חומרי מליטה

סניף צפון - דיר אל אסד ו ת.ד 95 ו טלפון: 04-9988772 ו פקס: 04-9988275

סניף מרכז - רמת אביב, תל אביב ו ת.ד. 17190 ו טלפון: 03-6990610 ו פקס: 03-7440002

אודות הנגישות

הפעל נגישות

בניית אתרים